Виконуємо ремонт

Виїзд майстра по м.Бобровиця та району

Виконуємо ремонт виключно лише в сервісному центрі на професійному обладнанні

Вибір між LCD і Plasma TV

У чому відмінність між LCD телевізором та плазмовим (PDP) телевізором? Найголовніша відмінність цих телевізорів у використанні абсолютно різних панелей. У чому їх відмінності? Для цього потрібно розглянути принцип роботи цих панелей.

Почнемо з РК телевізорів. Основа ЖК телевізора це LCD матриця, яка складається з рідких кристалів розташованих між двома прозорими пластинами. На ці пластини нанесені електроди, які підводять напругу до кожної комірки - пікселю. Зображення складається з пікселів, як з мозаїки. Кожен піксель складається з субпікселів трьох кольорів - синього, червоного і зеленого. Кожен субпіксель управляється надтонким транзистором, який змушує його міняти свою форму залежно від подається струму, тим самим пропускаючи в більшій чи меншій мірі світло від підсвічування на RGB світлофільтр, що і визначає яскравість світіння субпікселя.

У плазмовому телевізорі основа це плазмова (PDP) панель, що складається з двох пластин між якими знаходяться мікроскопічні осередки з газом (аргон, неон, ксенон або їх сумішшю) і люмінофором. До кожної клітинці підведений електрод і при подачі на нього напруги створюється електричний розряд, який змушує газ світиться збуджуючи люмінофор. У плазмової панелі кожна клітинка є джерелом світла і не вимагає підсвічування, як в ЖК телевізорах.

LCD та плазмові телевізори плюси і мінуси Строк служби Плазмові панелі мають менший термін служби через вигоряння люмінофора, виробники заявляють про термін служби PDP панелі 30000 годин, що вдвічі менше, ніж РК панелі. Але заради справедливості варто зауважити, що в ЖК телевізорах в процесі експлуатації виникають некеровані пікселі, і якщо таких пікселів стає занадто багато, то таку панель потрібно міняти.

Рівномірність світіння екрана У LCD телевізорах домогтися рівномірного світіння екрана дуже складно через якість ламп підсвічування і неможливість повного запирання рідкими кристалами світла від ламп підсвічування. У свою чергу плазмова панель складається з ізольованих один від одного кольорових флуоресцентних ламп, що дає можливість домогтися рівномірного світіння всього екрану.

Енергозбереження Плазмовий телевізор споживає електрики вдвічі більше, ніж LCD телевізор. Але справа тут не тільки в економії електроенергії. При такій кількості споживаної енергії плазмовий телевізор є джерелом підвищеного виділення тепла, що крім інших незручностей, призводить до більш швидкого виходу з ладу деталей через їх перегріву.

Час відгуку У плазмових телевізорів час відгуку практично миттєво. Телевізори на рідких кристалах менш моторні, хоча сучасні ЖК телевізори, завдяки використанню тонкоплівкових транзисторів постійно зменшують час відгуку, що дає можливість комфортно переглядати динамічні епізоди.

Кути огляду У плазмових телевізорів кути огляду у всіх напрямках не менше 160 градусів. У LCD телевізорах справа йде трохи гірше, але останнім часом сучасні РК телевізори практично не поступаються плазмі.

Контраст зображення Контраст зображення в LCD телевізорах нижче, ніж у плазмових, що обумовлено конструкцією панелей. Панель плазмового телевізора працює за принципом прямого випромінювання, що дає більш контрастну картинку, ніж у РК телевізора. Але картинка у РК телевізора більш м'яка, ніж у плазмового телевізора, а це вже залежить від смаку власника.

Ремонт телевізорів Ремонт плазмового телевізора обходиться дорожче, ніж ремонт LCD телевізора, через більш складної конструкції і вартості деталей.

Корисні поради

Незважаючи на те, що у телевізорів кінескопів з'явилося кілька конкурентів: рідкокристалічні телевізори (LCD і LED)

Практично кожні два-три дні до нас дзвонять з одним і тим же питанням: який телевізор ви порадите купити.

У чому відмінність між LCD телевізором та плазмовим (PDP) телевізором?

Відомо, що вічних двигунів, як і вічних телевізорів не існує.

Ми рекомендуємо
Мы покажем Вам ТВ!